Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Haugipüük vol. 1

More
9 years 9 months ago #4986 by kalamees17
Replied by kalamees17 on topic Haugipüük vol. 1
Ma arvan, et süüdi võib olla ka tänavuse aasta kehv suurvesi, mida peaaegu polnudki
More
9 years 8 months ago #5124 by STF
Replied by STF on topic Haugipüük vol. 1
Kõige humanistlikum haugipüük, mida minu silm on näinud:

More
9 years 7 months ago - 9 years 7 months ago #5282 by hannes
Replied by hannes on topic Haugipüük vol. 1
Läänemaalt sai selline koleda välimusega kala kinnipüütud ja kiiresti tagasi lastud. Kas keegi oskab täpsemalt öelda, millega tegu? Alguses vaatasime, et mingid parasiiditüüpi elukad. Tegelikult mingi haigus ilmselt?



Kui haigus, siis tagantjärgi mõeldes oleks edasise nakatamise vältimiseks pidanud ta ellimineerima.
Attachments:
Last edit: 9 years 7 months ago by hannes.
More
9 years 7 months ago #5284 by Vertu
Replied by Vertu on topic Haugipüük vol. 1
Kus kohast Läänemaalt? Ma Vormsi põhjarannast suve algul hulgem selliseid kahtlaste punaste laikudega hauge sain, nii iga viies haug oli laiguline.Ükski polnud muidugi nii hull. Kaasa võtta ei tahtnud, tagasi kõik. Imelikud punased verised laigud, mujal väga harva mõni üksik haug selline olnud.
Soomes pidi olema suht levinud mingi sarnane veritsevate laikudega tõbi, sommid tagasi ei lase sellist tõbist kala.
The following user(s) said Thank You: hannes
More
9 years 7 months ago - 9 years 7 months ago #5288 by hannes
Replied by hannes on topic Haugipüük vol. 1

Vertu wrote: Kus kohast Läänemaalt?


Haapsalu kandist. See haug tuli 45 minutise "kähkukapüügiga", kauem ei saanudki, sest läks pimedaks. Homme samasse kohta tagasi ja siis saab pikemalt pommitada. Eks näis, loodetavasti selliste tõbiste isenditega rohkem kokku puutuma ei pea.

Panin Su jutu peale otsingusse "sairas hauki" ja tõepoolest, soomlastele pole see haigus võõras: www.kalasaalis.com/kuva/3126/
Last edit: 9 years 7 months ago by hannes.
More
9 years 7 months ago #5295 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Haugipüük vol. 1
Kuna üleeilne kalapüük mere peal mulle korralikku kala ei toonud, siis olin ma sunnitud eile õhtu jõe äärde ennast ajama. Vaagimise ja planeerimise peale kulus nii palju aega, et kella 23:00 paiku olin siis kohal. Pumpasin paadi täis, varustus peale ja minek ülesvoolu. Leides enam vähem sobiva koha sättisin siis nö öiseks püügiks, mis muidugi mulle tulemust ei andud, kuna kala lihtsalt ei võtnud. Seega paadiga kaldale, võtsin telgi, pistin rohu sisse püsti ja ise viskusin sisse tudile.
Varahommikul umbes 1h enne päikesetõusu ajasin siis ennast üles panin asjad kokku, spinna lahti ja püük võis alata. Liikusin siis veel ülesvoolu ühe vana koha peale, kust pea kuu aega tagasi 2kg haug sai välja võetud. Kohale jõudes vahetasin rohuvaba landi pöörleva vastu välja ja loopisin kogu ala läbi, sain siis esimeseks kalaks väiksema ahvena, mille lasin tagasi. Kammides siis kõik ülevalt poolt läbi mõtlesin, et teen kontrollviske allavoolu tagasi. Tegin siis viske ära sain mõned meetrid kerida, kui käis kergem tõmme läbi ja tundisn, et nö kilone haug otsas. Hakkan siis kala enda poole tooma ja kus siis hakkas see elukas oma jõudu näitama kündes rohukasvu sisse, ümber paadi keerutades sidurit käristades ja kartsin momenti, kui ta mul paadi alt läbi ujus, sest tundus hetkeks, et kala tõmbas jõhvi puruks. Siiski sidur ei olnud liiga peal ja viimase sööstuga rauges ta hetkeks niipalju maha, et suutsin kala tuua enda juurde ära lõpuste tagant kinni ja tõstin paati. Landikolmik oli tal lõpuks ikkagi niivõrd õrnalt kinni et kui oleks veel ühe tugevama mineku teinud oleks ta ka minema saanud.
Püügikohaks oli siis Vigala jõgi. Kala pikkuseks L 70cm ja tänu oma heale toitumisele oli ta kaaluks 2.3 kg, mis ühtlasi mu rekordkala see aasta jõehaugide poolelt. Tamiiliks Gamakatsu 0.24mm testiga 6.8kg ja lant pisike rootslaste pöörlev 7g panter musta värvi kuldsete täpidega.
Attachments:
Time to create page: 0.248 seconds
Powered by Kunena Forum