Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

jõeforell...

More
12 years 4 months ago #1202 by Homer Simpson
Replied by Homer Simpson on topic Vastus: jõeforell...
vb mari elab jää üle aga arneg jääb aeglaseks.........peab kuskilt targema zoologi käest uurima ja usun et googeldades ka midagi leidub........aa ära põe vaevalt to ainuke kudekoht oli teisi veelgi ja paremate tingimustega ma usun
More
12 years 3 months ago #1418 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: jõeforell...
Kallis Jõuluvana,

Palun too mulle uueks hooajaks:
  • Uus spinning pikkusega 1,8m, testiga 1-5g (ükskõik kas Salmo, DAM-i või Shimano oma, kuigi praegu tundub parima hinna-kvaliteedi suhtega hoopis Volžanka Master 1,8m 0-10g). Suurema testiga ei taha, sest enamus lante jääb vahemikku 2-5g ja pikemat ka ei ole vaja, sest võsa vahel oleks muidu halb ragistada ja lühema ridvaga saab vähemate liigutustega lanti sodist puhastada, onju.
  • Nanofiil, mingi 0,15 näiteks, tahaks väga proovida seda. Kui pole võimalik, siis ilmselt saan hakkama ka 0,25 Sufix XL Strong monofiiliga. Rahulduks ka 0,20 monofiiliga, aga olen tähele pannud, et jämedamaga saan tunduvalt rohkem lante okstest kätte.
  • Kahlamispüksid, muidugi. Mingid vastupidavad ja hingavad. Kui see ei ole võimalik, siis sobivad ka need Behri omad.
  • Kaks paari kahlamissaapaid. Ühed vildiga, mis jäävad merika ja paekivijõgede jaoks ja ühed kummitallaga, mis jäävad meie liivajõgede jaoks. Kui eelarve pitsitab, siis neid kummitallaga pole vaja, ilmselt saan mingite saabastega hakkama.
  • Kamaluga pöörlevaid lante. Aga mitte mingit paska, vaid ainult Meppsi ja seda Poola pöörlevat (oli vist Aszychminki Veltic sarjast). Teised ei ole ennast ikkagi piisavalt tõestanud - see, mis ma kunagi rääkisin, unusta ära. Ja las nad olla võimalikult väikesed, Mepps nr 1 näiteks, kuigi paar nr 2-te võib olla. Olen nüüd mitut tarka filmi vaadanud ja tean, et forellid söövad enamuse ajast ilgelt väikest ködi. Ja läbi proovitud värvid, onju. Kanapask, vikker, hõbedane, kuldne, valge ja sinine ning mingi värviga võid üllatada mind.
  • Paar voblerit. Palju pole vaja, sest tavaliselt püüan suvel ja siis lähevad pöörlevad paremad. Paar ujuvat, paar uppuvat ja paar pinnal jooksvat. Are voblerid võivad osad näiteks olla.
  • Uut ketast praegu ei ole vaja. Olen oma Okuma Safina Proga suhteliselt rahul, kuigi kui veel kaua sellega ka merikat püüan, pean ta varsti välja vahetama, aga sellega tüütan juba lihadevõttejänest, näiteks.

Ole sa tänatud ja rahulikke jõule.

Raiko

P.S Ja mingi kahv ka, see tennisereketi kujuga. Ma ausast võitlusest ei viitsi rohkem lugeda, vähemalt mitte kahva olemasolu kontekstist. Ükskord panin landi kogematta suhu ja tõmbasin muidugi huulde selle. Pisar voolas põselt alla ja proovisin ennast forelli olukorda panna - hea, et kaladel hinge ei ole. Sellegi poolest - midagi ausat selles ei tundunud.
The following user(s) said Thank You: STF

More
12 years 3 months ago - 12 years 3 months ago #1420 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: jõeforell...
Raiko, kui jõuluvana on sinu juures ära käinud, saada ta palun minu juurde ka. Ma sooviksin uut ja hääd jõekaritva, soovitavalt 2,1 m ja väikese testiga. Mul on juba salm selgeks õpitud ja jõulumehele reispassiks ka pitsike hundijalavett valmis pandud :)
Last edit: 12 years 3 months ago by hannes.
More
12 years 3 months ago #1422 by pehkucho
Replied by pehkucho on topic Vastus: jõeforell...
Mulle toodi vähemalt uus Kalastaja61.midagi lugeda vähemalt jõulu rahu aeg.Aga uut nänni oleks mul kah vajakuna ühel spinnal jooksis sidur lootusetult kinni ja teisel on ritv päris väsind juba ja tali varustust läeb ka vaja niiet paha ei teeks kui üks tore jõulutaat ka minujuurest läbi hüppaks, ma võin isegi mõne luuletuse luuletada ja anekdoodi pajatadaB)
More
12 years 3 months ago #1435 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: jõeforell...
tjahh... mul oli kevadel ja suvel 2 meeldivat kogemust.

Esimene meres, kus rulli sidur puruks läks nii, et pooli enam kinni ei hoidnud. Kolmveerand tundi jalutamist püügiplatsini, 10 minutit püüki ja jälle kolmveerand tundi autoni tagasi ja kojusõit. Kokkuvõte koos järeldusega: kannan alati varurulli kaasas, vähemalt autos.

Teine jõekapüügil, kus nats allakilone "loom" murdis ridva ilusti pooleks. Ja jälle püük selleks korraks läbi. Kokkuvõte koos järeldusega: kannan ka varuritva kaasas, vähemalt autos.

Et tegelikult on nii (mitte ülim tõde, vaid ainult minu tagasihoidlik nägemus), et varustust on vaja rohkem kui 1 komplekt. Ma tahan püüki nautida. Ja erinevad jõed nõuavad erinevat varustust. Seega, saatke soovid ka NÄÄRIVANALE teele, ehk ei ole veel hilja...

PS. Raiko - 180 on tegelikult hea valik. Aga mina soovitaks pigem testi mitte 0-... vaid 2(3)-... Nullist test jääb vast liiga lödiks, eriti kui on ainult tipupaine. 1-5 grammist lanti saab 3-12 testiga ridvaga vägagi ilusti visata. Selline ritv on näiteks DAM Calyber. Kui sul muidugi punasekuuemees juba ei ole varustuse kohale vedanud. Aga eks see test ja nii edasi ole maitseasjad enivei.

Igal juhul häid pühade jätkumisi ja pidage see kuu aega veel ilusti vastu! Konksud näppu ja prse ja ärge kõiki suuuuuuri jõekaid välja kakkuge, las mullegi jääb mõni!
The following user(s) said Thank You: raikoj
More
12 years 3 months ago #1436 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: jõeforell...
See varuridva ja rulli jutt on täitsa õige. Endal on kogu aeg varuritv, või lausa kaks autos kaasas olnud. See hooaeg üritan teise rulli ka lisaks kaasa võtta. Ei taha mõeldagi, kui kodust 100+km eemal pärapõrgus püügipäeva alguses miskit ära suudan lõhkuda...
Time to create page: 0.139 seconds
Powered by Kunena Forum